JAK ZORGANIZOWAĆ DZIECIOM WARUNKI DO NAUKI W DOMU Kalendarz roku szkolnego 2020/2021 RADA RODZICÓW Dokumenty Rady Rodziców Spotkania z rodzicami Świetlica szkolna Druki Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole Cyberprzemoc Praktyczne rady dla rodziców Ciekawe strony dla najmłodszych Cała Polska czyta dzieciom. Obiady  Informacja dla nauczycieli, uczniów i rodziców na temat kształcenia na odległość z uwzględnieniem higieny pracy uczniów i nauczycieli oraz zasad bezpieczeństwa w sieci Ważne informacje ze stron Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia WAŻNE TELEFONY Biblioteka szkolna Regulamin organizacji pracy szkoły od dnia 26 października 2020 r. w systemie hybrydowym

Ciekawe strony dla najmłodszych

CIEKAWE STRONY DLA NAJMŁODSZYCH

·         Zyraffa.pl

Strona dla dzieci i młodzieży. Dziecięce gry i zabawy, kolorowanki, kartki we flashu, krzyżówki, quizy. Serwis oferuje możliwość rysowania on-line i założenia własnej galerii.

www.zyraffa.pl

·         Dolinka

Serwis edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci. Wirtualne zabawy i ciekawe informacje poszerzające wiedzę o świecie. Serwis dla dzieci w wieku szkolnym.

·         Gumisie.info

Polska strona o Gumisiach, któa zadowoli każdego miłośnika tych stworzonek. Dowiesz się więcej o twórcach gumisiów, postaciach, ciekawostkach związanych z filmem. Można nawet ściągnąć odcinki Gumisiów.

www.gumisie.info

·         Nostalgia

Serwis poświęcony starym bajkom, dobranockom i programom przyjaznym dla dzieci jak: Plastusiowy pamiętnik, Reksio, Miś Coralgol, Sindbad, Kot Filemon i wiele innych.

www.nostalgia.pl

·         Muzeum Dobranocek PRL-u

Muzeum Dobranocek jest to wirtualna prezentacja unikalnej kolekcji zabawek, oryginalnych lalek z filmów, gier, plakatów, kartek i znaczków pocztowych,płyt winylowych, kaset VHS, kart telefonicznych itp. drobiazgów. Swoje sale mają Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Reksio, Miś Colargol, Miś Uszatek, Krecik i wiele innych.

www.muzeumdobranocek.pl

·         Moja Polska

Polska ma bogatą historię i kulturę, piekną przyrodę i zabytki. Często jednak tego nie dostrzegamy. Serwis Moja Polska zachęca dzieci i młodzież do pogłębienia wiedzy o naszym kraju. Znajduje się tutaj min. mapa Polski z naniesionymi ciekawostkami na temat różnych interesujących miejsc.

·         Serwis "Dzieci" Ministerstwa Ochrony Środowiska

Serwis dla dzieci poświęcony nauce ochrony środowiska przez zabawę. Na stronie można znaleźć quizy, e-kartki, gry, puzzle, tapety, porady jak chronić środowisko, ciekawostki na temat otaczającego nas świata. Witryna przeznaczona jest nie tylko dla najmłodszych.

·         Sieciaki.pl

Sieciaki to witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie - Sieciaki, które przez zabawę uczą pociechy bezpiecznie korzystać z Internetu.

www.sieciaki.pl

·         2+2 matematyka dla dzieci

Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porówynywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.

www.funnymathforkids.com

·         Halo, Urwisy! - Twoje miejsce w sieci

Katolicki portal dla dzieci. Informacje, katechezy, puzzle i zabawy, galeria rysunków dzieci. Przez stronę można przesłać pytanie do księdza.

www.urwisy.pl

·         Wiersze dla dzieci

Duży zbiór wierszy dla dzieci, w tym klasyka takich autorów jak np. Jan Brzechwa.

www.ewa.bicom.pl/dzieci/index.htm

·         Wesołe miasteczko

Ciekawostki, opowiadania, bajki i baśnie, program TV dla dzieci, komiksy on-line, gry a nawet przepisy potraw do przygotowania przez dzieci. Dla każdego coś miłego.

·         Bajka.pl

Zbiór bajek dla dzieci - o królewnach i królewiczach, diabłach i aniołach, chłopie i babie,  prostaczkach i mędrcach, czarodziejach...
www.bajka.pl

·         Siedziba Świętego Mikołaja

Oficjalna strona siedziby Świętego Mikołaja. Kamery na żywo pokazują siedzibę Świętego Mikołaja a nawet jego samego. Ciekawostki o Mikołaju. Strona w języku angielskim.

www.santaclauslive.com

·         Klocki Lego

Strona producenta klocków Lego. Oprócz możliwości zrobienia zakupów dzieci mogą pograć w gry on-line, wstąpić do klubu Lego, zaprenumerować magazyn Lego oraz zobaczyć ciekawe kompozycje z klocków zbudowane przez dzieci.

www.lego.com

·         Pan Kuleczka

Pan Kuleczka - serwis poświęcony książce dla dzieci pod tym samym tytułem. Na stronie zabawy i gry dla najmłodszych, takie jak: labirynty, puzzle, łączenie kropek w obrazek i specjalne kolorowanki.

www.pankuleczka.pl

·         Kubuś Puchatek

Strona o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Opisy postaci, tapety, kolorowanki, wygaszacze ekranu, gry dla dzieci. W serwisie również czat, na którym można porozmawiać z innymi odwiedzającymi.

www.puchatek.pl

·         Gulanty.pl - Rysunki dzieci, zdjęcia prac plastycznych, opowiadania dla dzieci

Rysunki dzieci i prace plastyczne tworzone przez dzieci. Każdy może umieścić swój własny rysunek oraz komentować prace innych. Rodzice mogą napisać coś dla dzieci lub o dzieciach.

www.gulanty.pl